eSaunaShop

Kodėl pirtis skirta ne tik poilsiui

Iki šiol įprastai pirtyje kaitinotės tik todėl, kad smagiai praleistumėte savo laisvalaikį su artimiausiais draugais ar kolegomis? Manėte, kad tai tik puikus atsipalaidavimo būdas ir tuo viskas apsiriboja? Jei taip, tuomet labai klydote. Pirtis mums gali suteikti kur kas daugiau nei tik atsipalaidavimą bei smagų laiką. Pirmiausia, tai galite traktuoti kaip tobulą natūralų vaistą, padedantį spręsti daugybę įvairių sveikatos sutrikimų. Todėl jei jūs jaučiate vienokius ar kitokius sveikatos negalavimus, kodėl gi jums nepasidomėjus plačiau apie tai, kas yra pirtis ir kodėl joje patariama lankytis reguliariai.

eSaunaShopĮprastai pirtyje vyrauja 70 – 100 laipsnių Celsijaus temperatūra. Tradicinėje suomiškoje pirtyje mėgaujamasi sausu karščiu. Tokiose pirtyse įprastas drėgmės lygis siekia tarp 10 ir 20 proc., tačiau taip pat egzistuoja ne viena pirties rūšis, kurioje drėgmės lygis yra aukštesnis. Pavyzdžiui, turkiškoje pirtyje yra gerokai daugiau drėgmės.

Kaitinantis pirtyje mūsų odos temperatūra gali pakilti iki apytiksliai 40 laipsnių Celsijaus. Kuomet odos temperatūra kyla, kartu didėja ir prakaitavimas. Širdies ritmas padažnėja, kadangi organizmas natūraliu būdu stengiasi atvėsti. Nėra nieko keisto, jei kaitindamiesi pirtyje išprakaituosite apytiksliai vieną litrą prakaito.

Žinoma, kaip jau supratote, kaitinimasis pirtyje nėra susijęs tik su atsipalaidavimu. Pirtis taip pat labai efektyviai padeda atsikratyti papildomų kilogramų. Be to, ji turi didžiulį teigiamą poveikį ir mūsų kvėpavimo takams bei imuninės sistemos stiprinimui, todėl jei jūs dažnai kenčiate nuo įvairių peršalimo ir kvėpavimo takų ligų, pats metas kartas nuo karto apsilankyti pirtyje. Taipogi, reikėtų paminėti ir pirties teigiamą poveikį mūsų kraujotakai bei širdžiai – išsiplėtus kraujagyslėms organizme lengviau pernešamas deguonis ir kitos naudingosios medžiagos. Tai padeda mūsų organizmui atsigauti ir atjaunėti.

Suprantama, kad privalumų, kuriais pasižymi pirtis, sąrašas yra dar labai ilgas. Bene kiekvienas žmogus gali atrasti tai, kas būtų tinkama būtent jam, todėl nėra nieko keisto, kodėl šiomis dienomis pirtis yra tokia populiari visame pasaulyje. Todėl dabar belieka pasirinkti jums priimtiniausią pirties rūšį ir kaitintis pirtyje tuomet, kai tik to norite.

Pirties prekių parduotuvė eSaunaShop.com