Kosas

Kelionės į pietus

KosasPietų Europos šalys pasižymi šiltu ir maloniu klimatu. O kas gi nemėgsta tokio klimato? Bene kiekvienas Lietuvos pilietis ar bet kurios kitos šalies gyventojas kartas nuo karto panori pabūti šilto klimato regionuose, kur amžinai šviečia saulė ir galima maudytis iki dvidešimt kelių laipsnių įkaitusioje jūroje. Pėdos įkaitusiame smėlyje, kūną glosto saulės spinduliai, šalia – vaisių kokteilis ir girdimas ramus bangų ošimas. Kas gi nesvajoja apie tokią ramybę kur nors Maljorkoje, Koso saloje ar Kanaruose? Čia nukeliauti dažniausiai nėra taip brangu, kaip daugelis galvoja. Radus pigius skrydžius, kita didesnioji dalis pinigų teks nakvynei. Bet ir ją galima susirasti pataupant ar kartais net visai neišleidžiant pinigų, žinoma, nebent norite prabangaus viešbučio ant jūros kranto.

                  Viduržemio ir joje esančiose mažesnėse jūrose yra kelios gana populiarios salos, į kurias keliauja pailsėti daug turistų iš visos Europos, tuo pačiu ir iš Lietuvos. Klimatas čia šiltas, kai kuriose salose atostogauti galima beveik ištisus metus, jūra ne visur spėja atvėsti iki 15 ar mažiau laipsnių, taigi labai norint ir išsimaudyti galima. Šiose salose galima gerai pailsėti ant jūros kranto ar, pavyzdžiui, kad ir prie baseino viešbučio vidiniame kieme. Kepinant saulei galima gerai įdegti ir mėgautis šiluma. O gerai įkaitus gali nerti į baseiną ir čia pratupėti kad ir porą valandų. Juk taip malonu maudytis žydrame baseino vandenyje po tokios pat spalvos dangumi! Malonumas – garantuotas.

                  Kosas, Rodas, Kipras, Malta, Maljorka, Ibiza, Kanarų salyno Tenerifė, Lanzarotė ar Gran Kanarija – visos šios salos turi puikų klimatą vasaros, pavasario ir rudens mėnesiais ir yra netgi labai tinkamos atostogoms. Į salas galima keliauti ir rudenį, kuomet ten dar nelabai atvėsę, o ir vanduo išlikęs gana šiltas. Tuomet ir ramiau – žmonių mažiau, nakvynės ir pramogų kainos nukritusios, lengviau rasti nakvynę ir sutaupyti. Ar gi ne puiki mintis keliauti atostogų rudens metu ir taip pasišildyti ir pratęsti vasaros sezoną pietų Europos kraštuose? Beje čia yra ir įdomių miestų, norintiems keliaujat ir susipažinti ir su nauja kultūra. Tokie miestai yra Kipras, Kosas, Rodas, Maljorkos Palma ar Sardinijos Kaljaris. Tiesiog pasirinkite ir keliaukime! Gal dar spėsite ir šį rudenį.