vertimų biuras

Kaip susigražinti mokesčius iš Norvegijos

vertimų biurasNorvegija – tokia šalis, į kurią emigruoja nemažai mūsų šalies gyventojų. Deja, norvegų kalba ne itin lengvai perkandama tautiečiams, todėl net ir ilgai gyvenant ir dirbant svečioje šalyje praverčia vertimų biuras ir jo teikiamos paslaugos. Vienas dažniausių atvejų, dėl kurių kreipiasi tautiečiai, dirbantys ar jau palikę Norvegiją – mokesčių susigrąžinimas.

Norvegijoje taikomi progresiniai mokesčiai. Tai tokia mokesčių tvarka, kai mokesčiai valstybei mokami priklausomai nuo gaunamų pajamų. Taisyklė labai paprasta -kuo daugiau uždirbti, tuo daugiau tenka sumokėti valstybei. Arba priešingai, kuo mažesnis Tavo atlyginimas, tuo ir mokesčių iš valstybė prašo mažiau.

Be to, labai svarbu žinoti, jog dirbant ir gyvenant Norvegijoje, mokestinė prievolė Lietuvoje dingsta. Taip yra todėl, kad abi šalys yra pasirašiusios specialų dokumentą, kuris padeda užtikrinti, jog piliečiui neteks dviguba mokestinė našta. Tačiau reikia žinoti, jog ši taisyklė galioja tik tiems asmenims, kurie Norvegijoje dirba legaliai ir arba patys moka mokesčius arba tai už juos padaro darbdavys.

Tiesa, kiekvienais metais Norvegijos gyventojai ir čia dirbantys kitų šalių piliečiai gali susigrąžinti valstybei sumokėtų mokesčių permoką. Vietiniams – tai įprasta procedūra, tuo tarpu kitų šalių piliečiams net ir paprastas deklaracijos užpildymas ne retai tampa iššūkiu, kurį išspręsti turi padėti vertimų biuras. Profesionalūs vertėjai padeda suprasti dokumentus, tautiečiams paaiškina, kaip užpildyti reikalingas deklaracijas ir ar mokesčius susigrąžinti iš viso pavyks. Mokesčių susigrąžinimo gali tikėtis darbuotojai, per metus Norvegijoje išdirbę ne mažiau kaip 183 dienas.

Tiesa, net jei iš šalies išvykote taip ir nedeklaravę pajamų, mokesčius susigrąžinti vis tiek galite. Norvegija suteikia galimybę susigrąžinti mokesčius už paskutinius 3 šalyje pradirbtus metus. Tai galima sutvarkyti ir internetu, tačiau ne viskas gali būti aišku. Jei norvegiški tinklapiai ir dokumentai atrodo sunkiai suvokiami ir painūs, padėti gali vertimų biuras. Čia dažniausiai dirba norvegų kalba kaip gimtąja kalbantys vertėjai, kurie pasirūpins dokumentų išvertimus. O kad rūpintis reikėtų dar mažiau, Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, veikai agentūros, kurios už Jus gali pasirūpinti Jūsų pajamų deklaravimu ir mokesčių susigrąžinimu. Patikėję šiuos rūpesčius su tuo kasdien dirbantiems žmonėms, sutaupysite laiko ir būsite tikri, jog mokesčių susigrąžinimas iš Norvegijos praeis sklandžiai.