sapnuoti

Kaip sapnuoti įdomiau?

sapnuotiJeigu jus gyvenime kankina rutina, esate nuobodžiai tingus žmogus ir niekaip nerandate dalykų, kuriais galėtume pasidžiaugti bent jau keletą kartų per dieną, gal bent įdomūs sapnai galėtų jus šiek tiek pralinksminti? Sakote, sapnų nepasirinksi? Ir taip, ir ne. Nors ir yra tokia praktika kaip sąmoningas sapnavimas, kuomet ne tik sapnuojate tai, ką norite, bet dar ir valdote visą sapną, tačiau tam reikia tam tikrų įgūdžių. O, kaip dažniausiai būna, tingūs, vangūs ir nuobodūs žmonės retai linkę dėti pastangas į ko nors mokymąsi. Tai belieka remtis kitu sapnų, kaip reiškinio, aiškinimu. Viskas, ką sapnuojame, vienaip ar kitaip yra susiję su mumis patirtimi. Galbūt labai sena, menančią vaikyste, galbūt vos pastarosios dienos įvykiais. Čia patenka ir matyti filmai, ir skaitytos knygos, net, o dievai, net ir youtube matyti vaizdo klipai. Taigi, viską, ką per gyvenimą esate susidėję į savo smegenis, ir galite sapnuoti. Vienaip ar kitaip, tiksliai atkartojant, ar sujungiant keisčiausius dalykus – tačiau tai yra tik jūsų ir iš jūsų.

Tad išvada kaip ir aiški – gyvenkime įdomiai, mokykimės, tobulėkime, patirkime ką nors naujo kasdien ir sapnuosime įdomiai. Visiškai teisingai. Jeigu gyvenate vien tik savo darbu, o dar ir nemėgstamu, neturi hobių, esate vangus nuoboda, ir taip egzistuojate jau ne vienus metus, kokių gi spalvų jūs galite tikėtis savo sapnuose? O jeigu kasdien meldžiatės vis kitam dievui, kiekvieną savaitę užsiimate vis kitu sportu, kas antrą dieną aplankote vis keistesnį barą ar užeigą, o bendraujate su šimtai keistų žmonių, visai tikėtina, jog ir sapnuoti pajėgsite tikrai įdomiai. Žinoma, čia reiktų pridėti ir tikrai gerus, sukrečiančius, pageidautina teigiamai, filmus, ir knygas, ir interneto platybių įdomybes. Turint tokį pagrindą sapnai pavirs tarsi antru fantazijos pasauliu, įkvepiančiu jus naujai dienai. Galų gale, taip dažnai gyvena ir geriausi menininkai, absorbuodami milijonus įvairių patirčių ir jas apjungdami į pasaulinius šedevrus. Būkite menininkais.

Bene paprasčiausias būdas ir į sapnus nusinešti ką nors įdomaus iš gyvenimo, tai naujos, vienaip ar kitaip sukrečiančios patirtys. Geriausia, žinoma, iš teigiamos pusės. Pavyzdžiui, jeigu gyvenimą suprantate gana paprastai – darbas, kompiuteris, baras ir kartais dešrelių kepimas vakare ant laužo, tuomet vos vienas savaitgalis, praleistas jogų ar Krišnos garbintojų stovykloje gamtoje privers jus sapnuoti žymiai įdomiau, žymiai įvairiau. Gal net gyventi užsimanysite kur kas įdomiau. Niekas nesako, kad tokiems dalykams pasiryžti yra lengva. Tačiau, patikėkite, naujų įspūdžių, patirčių ieškojimas, bandymas kuo dažniau palikti jūsų komforto zoną ir pasinerti į dar neatrastą pasaulį netgi patampa kuo puikiausiu hobiu. Netgi maniakišku hobiu.