Paminklų gamyba

Kaip pasirūpinti laidotuvėmis

Kai miršta mums artimas žmogus, dažniausiai jaučiamės labai prislėgti. O ypač sudėtinga būna tuomet, jei mirtinas yra visiškai netikėta. Kaip bebūtų, tokiais atvejais būtina susitaikyti su realybe, kadangi niekas negali pakeisti to, kas jau įvyko. Mirtis yra neišvengiama, kad ir kaip bebūtų skaudu atsisveikinti su sau artimu žmogumi. Taigi, tokiose nemaloniose ir sunkiose gyvenimiškose situacijose reikia suimti save į rankas ir judėti pirmyn – juk tuomet ant mūsų pečių užgula daugybė rūpesčių. Turime pasirūpinti velionio laidotuvėmis ir suorganizuoti visą tai, kas yra būtina. Nuo ko pradėti? Pasistengsime atsakyti kuo glausčiau ir aiškiau.

Paminklų gamybaVisų pirma reikia nuspręsti, kuriuos laidojimo namus pasirinkti. Žinoma, dažniausia praktika yra kreiptis į tuos laidojimo namus, kurie yra arčiausiai velionio buvusios gyvenamosios vietos. Tačiau suprantama, kad gali pasitaikyti išimčių, todėl jei tokios galimybės neturite ar tiesiog nuspręsite rinktis kitoje vietoje esančius laidojimo namus – peržiūrėkite laidojimo namų sąrašus. Tokiu atveju galėsite sutaupyti daugiau laiko ir išvengti bereikalingų rūpesčių. Kita vertus, visuomet galite kreiptis į savo draugus ar giminaičius, kuriems galbūt praeityje jau buvo tekę spręsti tokius klausimus – tikėtina, kad jie galės rekomenduoti tinkamus laidojimo namus.

Pasirinkus laidojimo namus, reikės užsakyti šarvojimo salę. Tai taip pat svarbi užduotis, kadangi nuo to priklausys tolimesnė eiga. Jei numanote, kad su velioniu atsisveikinti ateis daug žmonių, užsakykite didesnę šarvojimo salę. Taip pat reikia pagalvoti ir apie gedulingus pietus, kurie vyks po laidotuvių – velionį pažinojusių ir užuojautą išreikšti atėjusių žmonių skaičius taip pat yra labai svarbus aspektas.

Be abejo, reikės pasirūpinti ir kapo vieta. Neretai prie laidojimo namų būna ir kapinės, todėl pasidomėkite ar jūsų miręs artimasis negalėtų būti palaidotas šalia kitų jau mirusių šeimos narių. Jei tokios galimybės nėra ar pasirinktose kapinėse nėra palaidoja jokių velionio artimųjų, kapo vietą reikės išsipirkti. Dėl šio klausimo galite kreiptis į kapinių administraciją. Galiausiai, kai velionis bus palaidos, po vienerių metų bus reikalinga paminklų gamyba, tačiau jei norite sutaupyti laiko, šias paslaugas galite užsakyti anksčiau.