Kaip pasirinkti skardą stogui?

Kiekvienas namo savininkas nori tokios dangos kuri būtų patikima, atrodytų gražiai ir tarnautų ilgai. Vienas iš tokių pasirinkimų yra skardinis stogas. Nebrangi, lengvo svorio danga su plačia spalvų gama. Stop, ne viskas taip paprasta ir rožėmis klota. Skardinę stogo dangą reikia rinktis labai atsargiai. Paklausite, kodėl?

 

Jokiu būdu ne pigiausia

 

Skardinę stogo dangą pamėgę ne tik namų savininkai bet ir meistrai. Jei stogas yra vienašlaitis arba dvišlaitis, be stoglangių ir stogo elementų, dengimas yra labai greitas ir rezultatą galime pamatyti jau per pirmą dieną. Lengva stogo danga reiškia ne tik privalumus. Nereikės specialiai stiprinti stogo karkaso, statyboms reikės mažiau medienos. Skarda turi vieną trūkumą, kuris vis dažniau atsispindi žmonių atsiliepimuose apie šią dangą. Jeigu ieškosite pigesnės skardos, galite susidurti su problema dėl skrados storio. Pigiausia skadinė danga yra plona, tai sumažina jos ilgaamžiškumą, ir svarbiausia, trukdo kokybiškai atlikti dengimo darbus. Minkštą skardą labai lengva deformuoti, o jei nesate kaip dengiami stogai, patikėkite, tai ne juvelyrų darbas. Skarda linksta pačiose netikėčiausiose vietose ir kai kuriais atvejais tampe netinkama naudoti.

 

Skardos profiliai

 

Europietiško stiliaus namams pagrinde naudojami du skardų profilio tipai – čerpių imitacija arba lygi skarda suvalcuotais kraštais. Čerpių imitacijos raštas yra gražus, daug galimybių rinktis įvairias spalvas, tačiau šio tipo stogai labiau sulaiko dulkes, kurioms susikaupus pradeda veistis grybelis, samanos ir pelėsiai. Lietus šias šiukšles nuplauna sunkiai, o ir ne visus stogus įmanoma pasiekti nuplauti rankomis. Tai reiškia, jei jūsų namas yra po medžiais arba bent jau šiaurinė pusė bus labiau linkusi tokiems nešvarumams kauptis. Norint juos pašalinti gali tekti samdyti autobokštelį ir plauti aukšto slėgio srove. Su lygiais skardos lakštais problemų nebūna, nebent stogas būtų labai plokščias arba virš jo būtų seni medžiai.

 

Skardos padengimo skirtumai

 

Skardinio stogo kaina priklauso nuo skardos kokybės. Ją sudaro metalo storis ir apdirbimas, tai yra gruntas, cinko sluoksnis, apsaugos sluoksnis ir spalva. Pigiausias yra padengimas poliesteriu. Tokia skarda braižosi gana lengvai, tai reiškia ir pažeistos vietos ims rūdyti greitai. Pural padengimas yra labai atsparus atmosferos poveikiui, todėl šiai skardai suteikiama ilgesnė garantija. PVDF padengimas taip pat laikomas kokybišku. Lengviausia skardą išsirinkti, kai nėra nustatyto biudžeto stogui ir gali savęs neriboti, rinktis tik patikimą skardą su geru padengimu.