Kaip nusipirkti tą buitinę techniką, kuri tarnaus ilgiausiai?

Ar žinote, kiek vidutiniškai tarnauja įvairūs daiktai namuose? Maisto produktai turi galiojimo datą, tačiau kaip pavyzdžiui įvertinti laiką, kurį tarnaus jūsų turimas šaldytuvas, indaplovė, televizorius ar dulkių siurblys? Tam, kad dėl to nereiktų per daug sukti galvą, geriausia dar prieš perkant rinktis būtent tą buitinę techniką, kuri tarnaus ilgiausiai. Šiame straipsnyje būtent ir panagrinėsime, kaip gi išsirinkti ir kokios savybės atskiria ilgaamžę buitinę techniką nuo tos, kuri greitai suges.

Taupumas

Paprastai taupi technika negenda, nes yra taupi. Tai nėra vien kompleksiniai inžineriniai sprendimai, tai ir paprasčiausia logika. Pagalvokite. Jeigu tam, kad save aptarnautų – įtaisas turi dirbti aukštomis apsukomis – tikimybė, kad jis suges tikrai bus didesnė nei tada, kada įtaisui pakanka minimalių sąnaudų tam, kad veiktų.

Taupumas nėra tik mados reikalas, tai iš tiesų svarbi funkcionalumo apibrėžimo sritis, kuri daro įtaką ne tik elektros sąskaitai mėnesio gale, tačiau ir buitinės technikos tarnavimo laikui.

Kuo taupesnį įrenginį įsigysite, tuo didesnė tikimybė, kad būsite patenkinti tuo, kaip ilgai jis tarnaus!

Nėra kam gesti

Kalbėkime paprastai – jeigu nėra daug veikiančių dalių – tai nėra daug kam gesti. Geriausias situacijos analogas bei iliustracija – prabangus, bet senas automobilis. Kadangi prabangos bei komforto įranga jau susidėvėjusi – ji nebeveikia. Taip pat ir su daiktais. Jeigu pirksite tokią buitinę techniką, kuri gausi įvairiausių funkcijų ir programų – nesakome, kad ji būtinai suges, tačiau jos priežiūrai tikrai gali reikėti skirti daugiau.

Prieš pirkdami turite nuspręsti, kiek gi galvos skausmo esate pasiryžę pakelti ir pagal tai pirkite buitinę techniką. Kuo ilgiau ja rūpinsitės, tuo ilgiau ji veiks.

Patikimas gamintojas

Jeigu pirkdami buitinę techniką dairysitės tik žemų kainų – pvz. ieškosite tik to, kurios skalbimo mašinos pigiau kainuoja – įsigysite pigiausią daiktą, bet nebūtinai tą, kuris ilgiausiai tarnaus. Svarbu ir prekės ženklas. Jis, be abejo nėra viskas, tačiau gamintojo reputacija daro nemažą įtaką jo paties požiūriui į produkciją, todėl garsaus gamintojo daiktai visumoje turėtų tarnauti ilgiau.

Domina kiek vidutiniškai tarnauja įvairi buitinė technika?

  • Oro kondicionieriai – 9-13 metų
  • Indų plovyklė – iki 10 metų
  • Dujinės viryklės – nuo 10 iki 17 metų
  • Šaldikliai – tarp 10 ir 20 metų
  • Mikrobangų krosnelės – 8 metai
  • Šaldytuvai – 11 metų
  • Skalbimo mašinos – 10 metų

Priežiūra po pirkimo

Tada, kai pradedate naudoti naująjį pirkinį, negalima pamiršti apie jo poreikius. Ne tik nuvalykite, tačiau ir pasirūpinkite, kad angos nesikimštų, laidai nebūtų įtempti arba susukti, o mechanizmams būtų palikta tiek vietos, kiek reikia. Galiausiai – naudokite viską pagal nurodymus ir neduokite aparatui per daug apkrovos, mat tai gali privesti jūsų buitinę techniką prie pernelyg ankstyvų gedimų.