greiti kreditai

Kaip keičiasi greitųjų kreditų rinka

greiti kreditaiSunku pasakyti, kiek jau laiko Lietuvoje greiti kreditai yra įprastas dalykas. Kai jie tik atsirado, daug kam tikriausiai buvo sunku patikėti, sunku suprasti, kas tai per dalykas. Žmonės buvo nustebę: kas čia per greiti kreditai visa para, kaip tai yra įmanoma. Daugiausiai nuostabos ir nepasitikėjimo galėjo kelti tai, kad viskas vyksta internetu. Kai informacinės technologijos dar nebuvo taip įsišakniję kaip dabar, žmonėms galėjo būti sunku suprasti, kaip gali būti greiti kreditai internetu, kai daug kas net bijojo naudotis bankomatu arba neturėjo banko sąskaitos.

Kitas dalykas, dėl kurio greiti kreditai visiems galėjo kelti nuostabą, buvo tas greitis. Žmonės per ilgus metus priprato prie to, kad pinigų už dyką niekas nedalina net tada, kai nori pasiskolinti. Tu ne tik gauni palūkanas mokėti, bet prieš gaudamas paskolą apskritai turi nemažai pasistengti su popierių pildymu. Reikia eiti į banką, pateikti daugybę įvairių deklaracijų, rašyti prašymų, kartais net ir visą savo giminę atsitempti kartu su savimi tam, kad jie laiduotų arba pateiktų taip pat kažką patvirtinančius duomenis. Taigi, buvo labai neįprasta, kad greiti kreditai iš tiesų būdavo suteikiami tokiu žaibišku greičiu. Juk reikia kažkokius patikrinti duomenis, kaip čia taip? Iš tiesų, tų kreditų atsiradimo laikas sutampa ir su tuo laiku, kada apskritai daug kas ėjo į modernumą ir daugybė dalykų tapo skaitmeniniais, stipriai modernizuotais. Taigi, ir greiti kreditai visa para tapo įmanomu dalyku, nes daugybė oficialių duomenų apie žmones buvo pasiekiami internetu. Visgi, tai buvo laikai, kai dar net mokesčių deklaracijų nebuvo galima pildyti internetu. Dabar mums prie rankų priaugę išmanieji telefonai, su kuriais galima padaryti labai daug, todėl daug kas tiesiog nebestebina taip, kaip galėdavo stebinti seniau.

Tačiau vis dėlto greiti kreditai pas mus atėjo ir buvo iš pradžių kitokie, negu dabar. Dabar jau yra labai sugriežtinti reikalavimai, ir panašu, kad jie dar griežtės ir toliau. Pirmiausiai greiti kreditai visiems beveik buvo suteikiami. Dabar žmogus jau turi turėti daugiau pajamų, norėdamas gauti tokią paskolą. Kitas sugriežtinimas, laukiantis kreditų rinkos, yra darbo laiko pakeitimas. Labai ilgai ši rinka turėjo didelį išskirtinumą ir pranašumą. Tai – greiti kreditai visa para. Labai patogu, kai žmogus gali ne tik darbo metu, bet ir, pavyzdžiui, kažkada naktį eiti į interneto svetainę bei pildyti prašymus dėl kredito suteikimo. Juk kaip tik naktį neretai ir kankina koks nors nerimas, pavyzdžiui, dėl pinigų trūkumo. Tačiau rinkos tyrėjai sako, kad naktį geriau reikėtų nesuteikti kreditų. Sakoma, kad neva greiti kreditai gali būti imami šantažo metu arba užsiimant kažkokia kita nelegalia veikla, esant išoriniam spaudimui, kai tai atliekama naktį. Visi žino ir telefoninių sukčių istorijas, kai bandoma naktį išvilioti pinigų iš senų žmonių. Todėl reikėtų pasakyti, kad toks sprendimas, siekiant saugumo visiems žmonėms, gal ir nėra toks blogas.

Per visą šį laikotarpį kreditų rinka keitėsi ir tuo, kad greiti kreditai, akcijos, visokios reklamos labai išplito. Tokių įmonių atsirado iš tiesų nemažai, todėl žmonės kaip pašėlę reklamuojasi, ir, norint pasiskolinti, ne taip ir lengva atsirinkti, iš ko skolintis. Jeigu ieškai internete greiti kreditai, atsiliepimai kokie apie kokią firmą – tai irgi paskęsti interneto platybėse. Visko tiek daug, kad dabar jau pasidarę ir labai sunku išsirinkti.