Valiuta

Kaip ir kokia valiuta taupyti pinigus

ValiutaPinigų taupymas bene kiekvienam žmogui yra svarbus klausimas. Juk tą daro visi, kas tik tai išgali. Ne vienas kas mėnesį, gavęs atlyginimą, atsideda jo dalį į atskirą sąskaitą ar kojinę ir saugo šiuos pinigus, juos kaupia. Taupymo priežastys gali būti kelios: tai yra taupymas didesniam pirkiniui, taupymas atostogoms, o gal tiesiog taupymas norint visuomet turėti pinigų, kai jų gali prireikti ir nebūti tokiam priklausomam nuo savo darbo ir jame gaunamo atlyginimo. Tačiau ką daryti, kad taupymas būtų efektyvesni ir kokia valiuta skaičiuoti ir taupyti savo pinigus? Pamąstykime, kaip taupyti galime efektyviau.

                  Visų pirma, apie valiutą. Norint taupyti kita valiuta, nei gaunate atlyginimą, reikės paskaičiuoti, kiek norimos valiutos galite nusipirkti už turimus pinigus. Tą padės padaryti bet kokia valiutų skaičiuoklė. Apsisprendę, kokia valiuta taupysite, jums tereikės išsikeisti pinigus ir juos atsidėti taupymui. Tačiau kaip pasirinkti tą valiutą? Galite remtis ilgalaikėmis finansininkų prognozėmis, gali sekti įvykius pasaulyje ir patys bandyti nuspręsti, kuri valiuta ateityje brangs, o kuri ne. Žinoma, tai rizikos turintis taupymo būdas, bet taupydami vietine valiuta greičiausiai pinigus tik prarasite dėl infliacijos, tai yra, pinigų nuvertėjimo. Galite taupyti ilgą laiką, tai yra, daug metų. Tuomet trumpalaikiai valiutos šuoliai jums neturės reikšmės. Svarbu tik ištaikyti tinkamą laiką, kuomet bus verta keisti pinigus. O kokią sumą pinigų gausite išsikeitę savo sutaupytuosius, galite sužinoti labai paprastai – tam yra valiutų skaičiuoklė, kurią nesunkiai rasite internete.

                  Ką daryti, kad pinigų galėtume sutaupyti daugiau? Visų pirma, veskite savo biudžetą. Tai yra, pažiūrėkite kiek pinigų, kam išleidžiate, kiek pinigų gaunate. Planuokite pirkinius. Skirkite konkrečią sumą pinigų maistui ir jos neviršykite. Pastebėsite, jog planuodami savo savaitės maistą, galėsite sutaupysite neįtikėtinai daug. Planuokite ir kitus pinigus. Skirkite dalį pinigų drabužiams, dalį atsidėkite mokesčiams. Jei pinigus suskirstysite, bus patogiau apskaičiuoti, kiek kam išleidote, greičiausiai mažiau ir išleisite jei viską planuosite iš anksto. O mažiau išleisdami, turėsite daugiau pinigų, kuriuos galėsite atsidėti taupymui ir taip greičiau sutaupysite norimą sumą pinigų. Nesvarbu, kiek kiekvieną mėnesį išleidžiate pinigų, vis tiek būkite nuoseklūs ir kas mėnesį atsidėkite bent dalį pinigų. Neišleiskite visko ir nors ir po truputį, bet taupykite nuosekliais ir žiūrėkite kaip auga jūsų banko sąskaitoje esanti sutaupyta suma.