Norvegija

Kaip galima praleisti dieną Osle

NorvegijaNorvegija – ne vieno Europos gyventojo trokštama aplankyti vieta. Ne ne, nekalbame apie emigrantus. Nors, iš tiesų, dauguma jų taip pat svajoja nuvykti į Norvegiją, kur dideli atlyginimai ir aukštas pragyvenimo lygis. Žinoma, apie Norvegiją galvoja ne tik laimės piniguose ieškantys žmonės, bet ir keliautojai, kurie nori pamatyti fiordus, kalnus ir nuostabią Norvegijos gamtą. Aišku, be gamtos, čia galima aplankyti ir miestus, taip pat dominančius keliautojus, kad ir iš Lietuvos. Pavyzdžiui, į Oslą, Norvegijos sostinę, nuskristi dažnai yra patogu ir pigu. Dažnai nė 10 ar 20 eurų kainos nesiekiantys bilietai yra nesunkiai prieinami daugeliui iš mūsų. Tokius bilietus siūlo Ryanair firma, vykdanti skrydžius iš Vilniaus į Oslo Rygge oro uostą.

                  Patekus į Rygge oro uostą, dar reikės nusigauti iki pačio Oslo miesto. Tą galima padaryti autobusu arba traukiniu. Kainos maždaug panašios, beje, galinčios būti didesnės nei jūsų skrydžio kaina. Tokia kelionė truks apie valandą. Atvažiavus iki Oslo autobusu ar traukiniu ir išlipus stotyje nesunkiai pasieksite pirmąjį ir kone populiariausią lankytiną objektą Osle – Operos teatrą. Tai futuristinių formų statinys iš marmuro, kylantis iš vandens. Čia būkite atsargūs – daug nematomų laiptelių ir pakopų gali pakišti koją. Teatras yra netoli centro. Tad jei paėjėsite 15 minučių palei vandenį, prieisite ir miesto centrą. Čia plaukia keltą į saleles, esančias fiorde. Iki artimiausios salos – vos 8 minutės kelio. Joje išlipę galėsite pasigrožėti fiordo vaizdais, senais griuvėsiais, gamta.

                  Jei norite pamatyti dar daugiau gamtos, galite pavažiuoti į Oslo miesto pakraštį. Čia yra nedidelių kalnų, į kuriuos galima užlipti. Pavyzdžiui, yra kalnelis, į kurį eina takas, gan grubus, bet su žygio batais tikrai įveikiamas. Juo palipus apie valandą, atsidursite viršūnėje ir galėsite mėgautis miesto ir fiordo vaizdais. Tik neužsibūkite per ilgai – sutemus gali būti keblu nusileisti žemyn.

                  Populiarūs Osle ir muziejai. Kad ir Kon tiki muziejus, pasakojantis apie įspūdingą Turo Hejerdalo kelionę balzos plaustu per Ramųjį vandenyną. Kitas muziejus – Fram vardu. Norvegija turi nemažai žymių keliautojų, vienas iš jų – Fritjofas Nansenas, pastatęs laivą Framas ir juo bandęs pasiekti šiaurės ašigalį. Apie šiuos nuotykius daugiau sužinosite apsilankę minėtuose muziejuose.

                  Taigi, Oslas – miestas, kuriam aplankyti paprastai dienos neužtenka, tad gerai pasiruoškite, nusipirkite bilietus ir leiskitės į bent dviejų dienų kelionę, sužinokite kuo daugiau ir parsivežkite dar daugiau įspūdžių.