Kada reikalingas rekuperatorius?

Šiuolaikinės namų šildymo ir vėdinimo sistemos yra labai pažengusios ir leidžia išspręsti daugelį problemų, su kuriomis susidurdavo žmonės praeityje. Vienas iš pažangiausių sprendimų šioje srityje yra rekuperatrorius. Kas tai ir kada jis būna reikalingu, pasistengsime paaiškinti šiame straipsnyje.

Rekuperatorius (lot. recuperator – gaunanti atgal, gražinantis) – tai yra šilumokaitis, naudojamas šilumos ir energijos taupančiuose sprendimuose, pritaikytuose uždaroms patalpoms. Toks sprendimas yra būtinas, kai patalpose yra hermetiški langai ir nėra paliktos jokios angos, per kurias oras galėtų patekti į vidų. Grynas oras yra būtinas kokybiškam gyvenimui, ypač kai kalba eina apie gyvenimą miestuose, kur oro kokybė, ne visada atitinka aukščiausių reikalavimų. Nors žmonės linkę kurti būstus taip, kad galėtų užsidaryti ir likti nepasiekiami, tačiau mums pastoviai reikia gauti šviežio oro, skatinančio smegenų ir kitų organų veiklą. Statistiškai yra paskaičiuota kad būtinas kokybiškam gyvenimui oro kiekis yra maždaug 20-25 kubiniai metrai per valandą. Grynas oras ne tik leidžia mūsų organizmams egzistuoti, tačiau ir palaiko patalpose sąlygas, kuriose nesidaugina mikrobai ir nesiveisia jokie nepageidaujami mikroorganizmai.

Gryną orą galima įsileisti tiesiog atidarant langus, tačiau tai nėra geras sprendimas, kai lauke yra per daug šalta arba atvirkščiais – per daug karšta. Būtent tam ir sukurtas rekuperatorius, leidžiantis džiaugtis pastoviai atsinaujinančiu oru, be poreiki laikyti atvirus langus ir nebijant, kad patalpose bus nekomfortabili temperatūra. Jis idealiai tinka biuro patalpoms, kuriose neretai dirba keli žmonės bei veiki įvairi technika ir yra ypač svarbu užtikrinti kokybiškas sąlygas. Rekuperatorius yra ir vienas iš taupiausių būdų aprūpinti patalpas šiluma arba atvėsinti jas karštesnėmis vasaros dienomis. Tokios sistemos gali būti pritaikytos tiek nedideliems namams, tiek ir didesniems plotams, kur reikia užtikrinti didesnį oro kiekį.