Ką reikia žinoti prieš perkant tvoros stulpus?

Tvoros stulpai – tai viena iš svarbiausių tvoros komplektacijos detalių, be kurios būtų neįmanoma tvorą pastatyti. Tačiau kaip ir tvorų, taip ir stulpų yra labai skirtingų. Todėl kiekvienu atveju prieš perkant tvoros stulpus, reikia nuspręsti, kokią tvorą planuojate montuoti.

Tvora gali būti segmentinė, kuris šiuo metu yra viena populiariausių tiek viešų, tiek privačių teritorijų apjuosimui. Taip pat gali būti medinė, metalinė, pilnai ar dalinai dengta. Viešoms erdvėms dažniausiai pasitelkiama tinklinė ruloninė tvora.

Atitinkamai tvorai reikia rinktis atitinkamus stulpus. Jie gali būti mediniai, metaliniai, dažyti bei cinkuoti, kampuoti ir apvalūs. Pastarieji tvoros stulpai yra skirti tinklinei tvorai, nes visos komplektuojančios detalės tvoros montavimui yra pritaikytos būtent ruloniniam tinklui. Paprastai į komplektą įeina ir atramos, vielos, įtempėjai. Renkantis tokio tipo tvorą ir stulpus, reikia įvertinti vielos laikiklių kiekį, kuris priklauso nuo tvoros aukščio.

Kampuoti metaliniai stulpai pritaikyti segmentinei 2D, 3D arba kitokiai metalinei tvorai, jų matmenys taip pat yra skirtingi. Medinei tvorai dažniausiai derinami ir mediniai stulpai, tačiau lengvai pritaikomi ir metaliniai. Gali būti kvadratiniai arba stačiakampiai, komplektuojami su specialiomis apkabomis, skirtomis tvoros užpildo tvirtinimui. Apkabos ir jų kiekis turi būti parenkami atsižvelgiant į pačią tvorą ir jos aukštį.

Nepriklausomai nuo tvoros stulpų formos, jie gali būti skirtingo aukščio, matmenų ir diametro, dažyti skirtingomis spalvomis arba cinkuoti. Montuojant jie yra betonuojami į žemę, todėl renkantis jų aukštį savo tvorai nepamirškite to įvertinti. Labai svarbu pasirinkti jiems tinkančias montavimui skirtas detales, kurios yra pritaikytos būtent vienam ar kitam stulpui ir tvirtinimo būdui. Jeigu aktualu šiek tiek sutaupyti, geriausia rinktis nedažytus, o cinkuotus tvoros stulpus bei atitinkamai derinti ir pačią tvorą.