auksiniai auskarai

Įdomūs faktai apie brangakmenis

auksiniai auskaraiJūsų auksiniai auskarai yra papuošti deimantais? O galbūt dar vakar jūsų dėmesį patraukė auksiniai auskarai, inkrustuoti safyrais ir rubinais? Bet kuriuo atveju verta prisiminti, jog kiekvienas brangakmenis yra gamtos dovana, tačiau bene įdomiausia tai, kad būtent brangakmeniai yra neatsiejami ir nuo paslapties: patys įvairiausi brangakmeniai, pradedant safyrais ir užbaigiant rubinais, jau nuo senovės yra apipinti padavimais ir legendomis, o net ir šiandien apie juos žinome dar labai nedaug. Galima tik pasidžiaugti, jog paslapties skraistė pro truputį yra atidengiama – tai patvirtina ir šis straipsnis: būtent jame pateiksime keletą įdomių faktų apie brangakmenis. Taigi, nepraleiskite puikios progos sužinoti daugiau apie akmenis, kuriais yra papuošti jūsų auksiniai auskarai ar bet kuris kitas papuošalas.

  • Ar žinojote, kad visiems puikiai pažįstami geriausi mergaičių draugai – deimantai susideda tik iš vieno cheminio elemento – anglies?
  • Net 9 iš 10 rastų brangakmenių yra panaudojami pramonės tikslais ir 1 tik vienas keliauja į juvelyrikos salonus ar parduotuves.
  • Daugelis žmonių yra linkę manyti, jog safyras bei rubinas – du atskiri brangakmeniai. Na, o tiesa yra visai kitokia. Tai – vienas ir tas pats akmuo. Jie skiriasi tik savo spalvomis.
  • Didžiausias pasaulyje opalas buvo rastas prieš beveik 30 metų Pietų Australijoje. Jo svoris siekė 5,27 kg.
  • Kasmet mineralų kiekis Žemėje mažėja, tad tai puikiai paaiškina, kodėl auga kainos.
  • Brangakmenių gavyba yra vykdoma tik rankiniu būdu, siekiant nepažeisti jų struktūros.
  • Didžiausias pasaulyje rastas gintaras svėrė 15,25 kg. Dar ir dabar jį galite išvysti Londone esančiame gamtos mokslo muziejuje.
  • Prieš 11 metų buvo rastas didžiausias pasaulyje tanzanitas. Jo svoris siekė 3,36 kg.

Tačiau tai – tik keli stulbinantys faktai, leidžiantys suprasti, kad brangakmeniai iš tiesų įspūdingos bei paslaptingos gamtos dovanos, kuriomis gėrėtis gali kiekvienas iš mūsų. Būtų rasti sunku papuošalą, kurio nebūtų įmanoma padabinti brangakmeniu: jais puošiami gali būti auksiniai auskarai, apyrankės, žiedai, segės ir kt. Belieka tik pridurti, kad tokie papuošalai turi būti tinkamai prižiūrimi.