Grindų mados: kas populiaru šiuo metu?

Kiekvienais metais keičiasi mados drabužių ir grožio industrijose, naujos tendencijos nevėluoja ir statybinių medžiagų srityje. Tikros natūralios medžiagos ar dirbtinė danga, ekologiška ar panaudota dar kartą, vartotojams siūloma rinktis pagal tai kas kam rūpi. Kokia grindų danga madinga 2020 metais?

 

Natūralios dangos

 

Įvairių rūšių medienos grindys išlieka populiarios ir šį sezoną.Grindų įvairovę papildo naujos netaisyklingos formos, mažos arba siauros lentelės, skirtingų grindų dangų derinimas vienoje erdvėje taip pat yra viena iš stilingų krypčių. Žaismingumo ir intrigos suteikia skirtingų tekstūrų ir formų dėka išgaunamas įdomus rezultatas. Manoma, kad natūralios medžiagos ir jų tikroviškos spalvos iš mados neišeis niekada nes šias dangas žmonės rinkosi prieš penkis dešimtmečius, tą patį daro ir dabartinis vartotojas. Tai gero skonio, prabangos ženklas.

 

Plytelės

 

Dirbtinio ir natūralaus akmens plytelės visuomet turėjo savo gerbėjus. Iš sintetinių medžiagų pagamintos dangos išliks madingos modernų, minimalistinio stiliaus būstą kuriantiems žmonėms. Gamtos tarša tampa vis reikšmingesnis aspektas pagal kurį vartotojai renkasi statybines ir apdailos medžiagas, vis labiau atsigręždami į tai kas tikra. Juodai balto arba kitų spalvų kontrastinga mozaika išlieka vienu dažniausiu pasirinkimu vonios kambaryje, prieškambaryje ir komercinės paskirties pastatuose – viešbučiuose, restoranuose, kavinėse. Jau bent penkerius metu pastebima betoninių grindų, lubų ir sienų populiarėjimo tendencija. Šis gana pigi apdailos alternatyvą suteikia galimybę kurti iki šiol nematytus interjero dizainus. Kadangi tai atspari dėvėjimuisi medžiaga, ji naudojama įvairiose viešųjų erdvių vietose ir namų interjere.

 

Laminatas ir kitos sintetinės dangos

 

Žvelgiant į ateitį apdailos medžiagų gamintojai pastebi kad vis mažiau pirkėjų išsivysčiusiose šalyse renkasi sintetinių medžiagų pagrindu pagamintas apdailos prekes, tame tarpe ir grindų dangas. Pagrindinis faktorius nulemiantis vartotojo pasirinkimą yra santykinai žema kaina. Baltos spalvos grindų dangos sudaro daugiau nei 20 proc visų pardavimų, tai galima pagrįsti provanso ir skandinaviško stiliaus būsto populiarėjimų rytų Europos šalyse. Gumos pagrindu pagamintas dangas esame įpratę matyti tik sporto salėse tačiau jos vis dažniau pastebimos privačių namų virtuvėse ir vaikų žaidimų aikštelėse lauke. Didelis spalvų, formų ir paviršių pasirinkimas suteikia progą eksperimentuoti sukuriant įspūdingas kompozicijas.