suknelės internetu

Dvidešimt penkių metų mados istorija

suknelės internetuSakoma, kad mada kartojasi kas ketvirtį amžiaus. Įsitikinti tuo nesunku. Juk tokia netolima ta dvidešimt penkių metų istorija. Daugelis prisimena 1992 metus. Tą ilgai lauktą šuolį iš Tarybų Sąjungos ir išsvajotą laisvės gurkšnį. Iškart po jo, prasidėjo embargas, ir visa Lietuva suvokė, kad laisvė gali apkarsti ir ją sukurti prireiks daug daugiau pastangų, negu buvo galvota iki tol. Tačiau net ir niūriais embargo laikais moterims norėjosi puoštis, žavėti ir žavėtis. Kas ir kaip pasikeitė iki šių dienų?

1992 – 1997

Nereikia net sakyti, kad suknelės internetu tuo laiku, kai trūkdavo net kavos parduotuvėse, buvo beveik tas pats kas skrydis į mėnulį, kelionė į Japoniją, ar Meksiką. Tačiau mados industrijos vyrai ir moterys triūsė dienomis ir naktimis. Gal ne Lietuvoje, gal ir ne Maskvoje, bet jų darbo vaisiai lietuves pasiekdavo.

Dažniausiai sukneles progines buvo siuvamos pas siuvėjas, jei pasisekdavo iš importinės medžiagos. Čia karaliavo, per priekį juostele sujuosiamo modelio didelių dydžių suknelės. Taip moterys pabrėždavo kūno linijas ir galėjo sukurti šimtus vienos suknelės variacijų.

1997 – 2000

Lietuva ruošiasi stoti į Europos Sąjungą. Tampame laisvesni ne tik valstybingumo prasme, bet ir savo vidumi. Tai atrsispindi drabužiuose. Į darbus pradedame keliauti su suplėšytais džinsais, o suknelės moterims pasiekia kritiškai trumpą ilgį. Vienintelis dalykas – drabužiai tampa lyg statuso ženklu, todėl būtina atrodyti kuo praštmatniau. Ir nusispjaut, kad vos paeidama su n kartų per aukštais aukštakulniais kėblini du kilometrus iki autobusų sustojimo.

2000 – 2005

Visagalis internetas užvaldo mūsų gyvenimus. Juk sukneles internetu pigiau. Čia populiarėja ryškios spalvos. Pamažu, drabužiai pradeda simbolizuoti ne socialinį statusą, o gyvenimo būdą. Pagaliau rūbai, ypač suknelės apkūnioms, turi atitikti praktiškumui keliamus reikalavimus. Ir į darbą, ir į sodą…

2005 – 2012

Trumpam sugrįžta klasika. Tai laikas, kad progines sukneles internetu yra elegantiškos, pabrėžiančios graciją, moteriškumą, paslaptingumą ir dar daug ką. Šio periodo pabaigoje vėl iš kažkur atsiranda visa gauja norinčių išsiskirti. Tuo metu sukneles internetu moterims tampa rožinės, mėlynos, žalios ir kitų vaivorykštės spalvų. Nustojama paisyti reikalavimų. Grįžta individualumas, todėl ypač populiarėja suknelės internetu siūtos arba bent jau puoštos rankomis.

2012 – 2017

Siekiama, kad net ir pigios sukneles internetu būtų kokybiškos. Taip, šiandien vyrauja ekologijos ir natūralumo vajus. Todėl rūbai, t.y. suknelės internetu moterims, kelnės vyrams, megztiniai vaikams, batai ir visa kas ant žmogaus, paprasti, kuklūs, tačiau iš natūtalių medžiagų. Vėl madoje mažos juodos suknelės internetu, kurios puošiamos įvairiausiais aksesuarais.