Buhalterinės apskaitos tvarkymas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje: ką rinktis?

Buhalterinė apskaita – būtina norint sėkmingai vystyti ar net vykdyti veiklą. Netvarka buhalterijoje gali atnešti ne tik sunkumų įmonės viduje, tačiau ir užtraukti administracinę atsakomybę. Esate įstatymiškai įpareigoti vesti buhalteriją, tačiau ji turi būti tvarkinga, būtent todėl jums reikalingas buhalterinės apskaitos tvarkymas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar bet kurioje kitoje Lietuvos vietoje.

Dažnai samdyti buhalterį smulkioje įmonėje gali būti pakankamai brangu ir neefektyvu, jeigu jam ar jai tenka nedaug darbo. Tada pats efektyviausias sprendimas yra išorinės buhalterinės apskaitos paslaugos. Profesionalius buhalterius darbinančios įmonės siūlo vykdyti ir vesti individualią jūsų įmonės ar bendrijos apskaitą bei konsultuoti šiais klausimais.

Vilniuje, kaip ir kituose Lietuvos miestuose, buhalterinės apskaitos tvarkymas nėra tiesiog kažkas, ką valstybė sugalvojo norėdama apsunkinti verslą. Tai būtinas veiklos skaidrumo garantas, o tinkamai vedama apskaita gali atnešti daug naudos priimant organizacinius ar finansinius sprendimus jūsų įmonės ar bendrijos viduje.

Dažniausiai kainos už buhalterinės apskaitos tvarkymą yra nustatomos individualiai, kadangi mokate už operacijų skaičių, veiklos apimtis bei reikalingas atlikti užduotis. Už savo mokamus pinigus gaunate ne tik apskaitos tvarkymą, kuris bus atliekamas profesionaliai ir kruopščiai, tačiau ir finansinių bei statistinių ataskaitų rengimą, tinkamų deklaracijų Sodrai ir VMI rengimą bei daugybę kitų paslaugų. Be abejo, priklausomai nuo jūsų pasirinkto paslaugų tiekėjo siūlomas paketas gali kisti, tačiau tai, daugiau-mažiau standartiniai privalumai.

Paprastai buhalterinės apskaitos tvarkymas vykdomas pasirašius terminuotą sutartį su išoriniu paslaugų tiekėjų. Pvz. jeigu norite nusipirkti jau egzistuojančią įmonę (UAB, MB) yra daug bendrovių, kurios tuo užsiima ir siūlo daug pigesnes buhalterijos paslaugas, jeigu pirksite juridinį asmenį iš jų. Vis dėlto, jeigu steigiate patys, kainos ir kokybės santykyje pirmą vietą teikite kokybei, nes bloga buhalterija gali tapti bankroto priežastimi.