Ar reikalingos antivirusines programos telefonui

antivirusines_programosGyvename laikais, kai išmanieji telefonai yra viena svarbiausių komunikacijos ir darbo priemonių. Šiuolaikiniai telefonai skirti ne tik bendravimui tarpusavyje. Jų pagalba mes žiūrime filmus, naršome internete, mokame sąskaitas. Telefonas tapo pagrindine priemone kaupti ir apdoroti duomenis. Tačiau, neretai iškyla duomenų nutekėjimo grėsmė. Pasitaiko, kad telefone apsilanko ir kenkėjiška programa.
Dabartiniai išmanieji telefonai prilygsta kompiuteriams. Galingi procesoriai, talpios atminties talpyklos — visa tai atveria neribotas galimybes vartotojui. O svarbiausia, kad visa reikiama informacija yra po ranka. Išmanieji ne veltui lyginami su kompiuteriais. Juos taip pat puola virusai ir kitos kenkėjiškos programos. Norint išvengti duomenų praradimo naudojamos antivirusinės programos.

Kaip atskleidžia tyrimai, dažniausiai „Android“ programinę įrangą „puola“ šnipinėjančios programos Jos sudaro du trečdalius aptinkamų kenksmingų programėlių. Šios programos vogčiomis renka bei perduoda svarbius duomenis – pvz., telefono GPS koordinatės, interneto naršyklės istorija ir pan. Dar trečdalis išmaniuosius telefonus puolančių virusų – tai vadinamieji SMS Trojos arkliai. Jie siunčia SMS anoniminiais programišių numeriais ir leidžia jiems pasipelnyti nieko neįtariančio vartotojo sąskaita.

Taigi, kad telefono nepultų virusai reikia patikimos antivirusinės programos. „Android“ operacinei sistemai yra sukurtos net kelios antivirusinės programos. Vienos populiariausių yra BitDefender Antivirus Free, Avast: Mobile security, Dr.Web Light ir Norton Mobile Security Lite.

Visos šios antivirusinės programos yra skirtos telefono apsaugai. Įdiegus antivirusinę galima atlikti telefono skenavimą, kuris parodo, kiek ir kokių kenksmingų programų yra jūsų telefone. Antivirusinės aptiktas programas nukenksmina arba ištrina. Antivirusinės programos naudingos ir tam, kad naršant internete ir užėjus į netinkamą puslapį, antivirusinė iš karto sureaguoja ir nutraukia prieigą. Tai leidžia išvengti virusų.

Taigi, nelaukite, kol jūsų telefonas pradės strigti ar trinti duomenis. Geriau laiku apsisaugoti ir įsidiegti tinkamą antivirusinę programą.