Ar katilų montavimas yra sudėtingas?

Jei nusprendėte savarankiškai įsirengti šilumos katilą namuose, tai prieš pradedant darbus, vertėtų gerai pasiruošti ir įvertinti kelis svarbius niuansus. Tai yra būtina padaryti pačioje pradžioje, o ne montavimo metu, kai gali būti kiek per vėlu. Be to, tai padės sutaupyti nemažai pinigų ir nervų. Visos pagrindinės taisyklės, ruošiantis katilo įrengimui yra sukurtos tam, kad užtikrinti jo saugų ir efektyvų veikimą.

Pirmiausia, reikėtų apsispręsti dėl vietos, kur stovės įrenginys. Įprastai tam reikia atskiro kambario (katilinės), kuris gali būti paruoštas tiek namo viduje, tiek ir priestate prie jo. Svarbu, kad tai nebūtų namo viduje esantis kambarys, nes viena iš jo sienų būtinai turi būti lauko. Tai svarbu įrenginėjant dūmtraukį ir užtikrinant saugumą gaisro metu.

Nors šildymo katilai dažniausiai sukonstruoti taip, kad išorinis sluoksnis yra kaip apsauga nuo per didelio karščio, tačiau visgi reikia numatyti tam tikrus atstumus nuo katilo iki sienos, kad būtų natūralus vėdinimas. Tas atstumas turėtų būti ne mažesnis kaip 25 cm, tačiau rekomenduojama numatyti kiek daugiau vietos. Toks atstumas turi būti paliktas tiek nuo galinės tiek ir nuo šoninių sienų.

Sekantis žingsnis yra grindų paruošimas. Jei statydami namą įrengėte betonines grindis, tai jums pasisekė. Tačiau jei danga yra medinė tai katilo įrengimo vietoje teks ją nuimti. Priklausomai nuo įrenginio dydžio, reikia paruošti 4-7 kvadratinių metrų ploto zoną ir užpilti ne plonesnį nei 5 cm storio betono sluoksnį. Nereikėtų pamiršti ir apie lubų bei stogo apsaugą. Vieta kur bus montuojamas dūmtraukis, turi būti papildomai izoliuoti, nežiūrint į tai kad šiuolaikiniai dūmų šalinimo įrenginiai gaminami jau su izoliacijomis. Visi šie veiksmai padės užtikrinti saugesnį ir ilgesnį katilo naudojimą.