pelės

4 kriterijai, svarbūs renkantis kompiuterines peles

pelėsŠį kartą paliksime savo mylimas kates gulėti jaukiame guolyje ir patys leisimės į pelės medžioklę. Tikriausiai supratote, jog mūsų dėmesio centre – ne pilkosios graužikės, tačiau kompiuterinės pelės. Atrodytų, jog nešiojamiesiems kompiuteriams į šalį stumtelėjus stacionarius, šis kompiuterio priedas turėjo prarasti aktualumą, tačiau taip tikrai nenutiko. Touchpad’as (ar žinojote, jog lietuviškasis šio pavadinimas – jutiklinis kilimėlis) – patogus priedas, tačiau nemaža dalis kompiuterių naudotojų (ypač užkietėję žaidimų fanatikai) neįsivaizduoja pilnaverčio darbo be pelės. Kaip išsirinkti šį techniškai paprastą, tačiau itin svarbų kompiuterio priedą?

Bevielė ar laidinė?

Kompiuterinės pelės gali būti su…uodega arba be jos – prekyboje siūlomos tiek bevielės, tiek ir laidinės pelės. Pastarosios patogumu belaidėms neabejotinai nusileidžia – šias, tikėtina, renkasi vartotojai, vedami nostalgijos praeičiai. Pagrindinis bevielių pelių minusas – išsikraunančios baterijos (šios įprastai tarnauja 60 dienų), tačiau ši problema gali būti išsprendžiama tiesiog įsigijus įkraunamas baterijas bei jų pakrovėją.

Patogumas

Pelės patogumas – neabejotinai pagrindinis kriterijus renkantis šį daiktą. Tai itin aktualu ilgą laiką praleidžiantiems prie kompiuterio. Diskomfortas ar net skausmas – akivaizdžiausias ženklas, jog buvo pasirinkta netinkama pelė. Atkreipkite dėmesį į pelės dydį: ši turi tilpti į delną, o visi mygtukai – lengvai pasiekiami ir valdomi. Jei kompiuteriu jokių ypatingų veiksmų neatliekate, galite rinktis standartinę pelę, turinčią du klavišus ir prasukimo mygtuką: papildomas funkcijas atliekantys klavišai (jautrumo nustatymas, vaizdo didinimas ir panašiai), jei šių neketinate naudoti, nėra būtini, o neretai tiesiog trukdo. Standartinės kompiuterinės pelės yra pritaikytos dešiniarankiams žmonėms, tad kairiarankiai turėtų ieškoti specialiai jiems tinkamų pelių.

Jautrumas

Pelės jautrumas – tai žymeklio judėjimo greitis kompiuterio ekrane. Šis parametras matuojamas vadinamuoju DPI skaičiumi. Dažniausiai siūlomos 800-1000 DPI jautrumo pelės. Žaidžiantieji kompiuterinius žaidimus ar užsiimantys kompiuterine grafika, kurioje svarbu pelės žymeklio judėjimo greitis ir tikslumas, turėtų ieškoti didesnio jautrumo pelių (rekomenduojama 1600 DPI).

Kaina

Kaip ir bet kurios prekės, taip ir pelės paieškose, kaina atlieka reikšmingą vaidmenį. Dizaino originalumas, papildomų funkcijų gausa ir prekinis ženklas – faktoriai, įtakojantys kompiuterinių pelių kainą. Bene plačiausiai šio pirkinio įsigijimui piniginę atveria kompiuterinių žaidimų fanatikai, retkarčiais laiko prie kompiuterio prisėdantys žmonės – gerokai taupesni.